Jdi na obsah Jdi na menu

Informace pro zájemce o štěňátko

V současné době nemáme žádné volné štěňátko

 

Pokud máte zájem o štěňátko australského ovčáka, doporučujeme se nejprve seznámit se specifiky tohoto plemene. Určitě Vám může pomoct knížka Australský ovčák od Ado Z. Výborně zpracované jsou webové stránky Aussiesworld. Najdete zde spoustu informací jak o tomto úžasném plemeni, tak i o chovatelských stanicích ausíků a plánovaných či narozených vrzích v celé republice. Jestli po nastudování těchto informací budete mít neodolatelný pocit, že chcete vědět víc právě o vrhu z naší stanice, budeme samozřejmě rádi smiley

 

Informace o plánovaném vrhu zveřejňujeme průběžně na webu. Krycího psa vybíráme velmi pečlivě. Důležité jsou pro nás zdraví, povaha i vzhled. Chceme aby štěňátka od nás byla co nejvíc "nej" wink

Štěňátka odchováváme v domě s námi a podle počasí tráví nějaký čas i venku. Štěňátkům necháváme dlouhé ocásky. Ke specifikům tohoto plemene však patří i to, že se něterá štěňátka mohou narodit bez ocásku či s ocáskem různé délky. Naše fenky mají geneticky daný dlouhý ocásek. Takže záleží na otci vrhu. Protože za důležitější považujeme zdraví a povahu, nevybíráme krycí pejsky prioritně podle genetické výbavy pro délku ocásku. V naší chovatelské stanici kupírujeme jen na výslovné přání budoucího majitele.

Pravidelně štěňátka odčervujeme a před odchodem do nových domovů, kromě čipování a očkování, absolvují vyšetření u očního specialisty. Majitelé dostanou originál protokolu o vyšetření očí.  Do nových domovů odcházejí štěňátka v osmi týdnech věku. S sebou dostanou balíček na cestu.  Předáme také kopie z dokumentace rodičů a informace k péči o štěňátko.

Před narozením štěňátek bereme veškeré rezervace jako nezávazné. Spočívají v tom, že si zájemce zapíšeme do seznamu zájemců a navzájem si předáváme informace. My se snažíme zjistit, jestli by se mělo štěňátko dobře, odpovídáme na dotazy a dáváme vědět přednostně o narození štěňátek.  Na závazné rezervaci se domlouváme, až po narození štěňátek. Zájemce složí nevratnou zálohu, která má sloužit k ochraně obou stran. Záloha je ve výši 5 000 Kč a je zaplacena po podepsání Smlouvy o smlouvě budoucí a rezervačním poplatku. Pokud dojde k nepřevzetí štěňátka z důvodu, že neodpovídá dohodnutým podmínkám (např. zájemce chce štěňátko do chovu a projeví se u něj vylučující vada) nebo ke zrušení rezervace dojde z naší strany (např. zjistíme že zájemce je překupník nebo se zdá, že by štěňátko nešlo do vhodných podmínek), vrátíme zálohu v plné výši.

U každého štěňátka se snažíme individuálně posoudit jeho přednosti i chyby. Proto nemáme dopředu danou pevnou cenu za štěňátko. O cenové relaci ale samozřejmě představu máme a zájemcům ji dopředu říkáme. Pokud se objeví u štěňátka vada, která nemá vliv na zdraví, ale vylučuje do budoucna štěňátko z výstav a chovu (např. vada zbarvení) je cena snížena o několik tisíc. Pokud se projeví vada zdravotní, tak se přihlíží k její závažnosti a opět se upravuje cena.

Co se týká krmení, tak se snažíme štěňátkům dávat stravu pestrou. Zvyknou si na granule i na stravu přirozenou -  BARF. Můžete už dopředu popřemýšlet, která strava Vám bude vyhovovat. O syrové stravě si můžete přečíst např. TADY.  Obě varianty mají své přednosti i nevýhody. 

Pokud máte jakékoliv dotazy, nebojte se nás kontaktovat. Nezapomeňte připojit pár řádků o sobě, vašich zkušenostech se psy a podmínkách v jakých by štěňátko bylo. Také nás můžete po předchozí domluvě nezávazně navštívit. Na návštěvu k našim pejskům nechoďte v obleku ani ve večerních šatechblush Návštěvy nebudou možné bezprostředně před porodem a zhruba do 4 týdnů věku štěňátek. Je to především pro klid a zdraví feny i štěňátek. Samozřejmě budeme během té doby průběžně informovat o životě v porodní bedně na webových stránkáchwink