Jdi na obsah Jdi na menu

Informace pro zájemce o štěňátko

S majiteli štěňátek z našich odchovů bychom rádi zůstali v kontaktu i v budoucnu Nechceme budoucí majitele omezovat, jaké se svým pejskem budou nebo nebudou dělat aktivity Jediným omezením, které budeme mít také v kupní smlouvě bude, že štěňátka nebudou v budoucnu využita k množení psů bez průkazu původu. Pro nás je důležité, aby štěňátka byla v dobrých rukou a aby byla spokojená. Stejně tak je pro nás důležitá spokojenost páníčků. Věříme, že k tomu může přispět i vzájemné informování v průběhu života pejsků (štěňátek i jejich rodičů). Pro směrování našeho chovu budou velmi cenné informace o zdraví či nemocech, úspěších či neúspěších našich odchovů.

I když jsme se snažili DNA testy obou rodičů zajistit dobrý předpoklad zdraví štěňátek, nejsou tyto testy zárukou stoprocentního zdraví. V případě, že by se v průběhu let objevily nějaké zdravotní problémy u rodičů štěňátek nebo sourozenců z daného vrhu, je vhodné, abychom se o tom navzájem informovali.

Jakmile štěňátka trochu povyrostou rádi Vás u nás přivítáme na návštěvě u štěňátek. Je potřeba se domluvit dopředu, abychom se Vám mohli věnovat

V jakém prostředí budou štěňátka vyrůstat? V rodinném. Porodní bednu máme uvnitř v domě ve vytápěné místnosti, ve které budou v kontaktu s naší rodinou a zvyknou si tak na zvuky a chod domácnosti. Jakmile to jejich schopnosti a počasí dovolí budou mít přísup ven. Budou mít také možnost seznámit se s některými domácími zvířaty.  Vyzkouší si jízdu v autě a procházky na vodítku.

Krmení zajistíme kvalitním krmivem. Ája je krmena pestrou stravou a štěňátka budou zvyklá jak na granule (Essential the beginning) tak na krmení barfem. Budoucí majitelé si budou moci vybrat. Ještě jste neslyšeli o barfování? Pak Vám můžeme doporučit článek o jeho základech.

Na cestu do nových domovů dostanou štěňátka malou výbavu: misku, obojek, hračku, něco s vůní maminky, kartáč, sáček s granulemi, na které budou zvyklé. Páníčci dostanou kopie dokumetů rodičů štěňátka (PP, zdravotní vyšetření, výstavní úspěchy), originály dokladů z vyšetření štěňátka, petpas štěňátka. Štěňátka budou čipovaná, očkovaná, odčervená, absolvují vyšetření očí na dědičné oční vady u specialisty v oboru. Štěňátka budou mít DNA vyšetření mutace MDR1 genu na zvýšenou citlivost k některým lékům. Průkaz původu zašleme majitelům obratem po jeho doručení k nám.

 Cenu štěňátek budeme stanovovat individuálně podle jejich kvality. V kupní smlouvě bude uvedeno, zda je štěňátko vhodné k chovu či výstavám nebo ne. Štěňátka absolvují vyšetření na DOV. Štěňátkům jsme udělali DNA test na MDR, aby majitelé věděli, zda musí veterinární lékaře před podáním léků informovat o možném riziku reakce na některé léky. Štěňátka, která by nevyhověla standardu plemene (barva, skus, nesestoupení varlat aj.), obdrží průkaz původu stejně jako štěňátka standartní, ale není možné je zařadit do chovu.

Kupní smlouvu zašleme s dostatečným předstihem, aby bylo možné si ji v klidu prostudovat a popřípadě navrhnout úpravy.

 

Pokud jste zde nenašli odpověď na své otázky, neváhejte nás kontaktovat

 

 

 


 

 

TOPlist